Návšteva NP Nízke Tatry a Tatranskí rytieri

Slávnostné odvzdávanie cien a Vrbnické pleso

Dňa 21.júna 2018 sa „udatní tatranskí rytieri“ z ôsmeho a siedmeho ročníka našej školy spolu so spolužiakmi z piateho ročníka vybrali na slávnostné odovzdávanie cien súťaže Tatranskí rytieri do Demänovskej doliny. Po niekoľkohodinovej ceste autobusom ich čakalo príjemné prekvapenie. Hotel Grand Jasná spolu s moderátorom Andrejom Bičanom boli pripravení na príchod udatných hrdinov z celého Slovenska. Po slávnostnom otvorení nasledovalo súťaženie. Každá trieda sa stala tímom, ktorý zápolil o zaujímavé ceny. Úlohou družstiev bolo absolvovať päť stanovíšť a získať pečiatky. Na stanovištiach si žiaci skúšali svoju trpezlivosť, šikovnosť, tvorivosť, rýchlosť a preverovali svoje znalosti z oblasti biológie. Zistili sme, že naši piataci sú najšikovnejšími „ triedičmi odpadov „ . Za svoju šikovnosť boli odmenení vecnými cenami. Pri žrebovaní o jednodňový výlet do Tatier mali šťastie siedmaci, ktorí sa domov vrátili s dvoma cenami. Okrem možnosti vyfotiť sa s moderátorom Andrejom Bičanom, mohli žiaci podať ruku aj ministrovi životného prostredia Lászlovi Sólymosovi, ktorý prišiel pozdraviť všetkých účastníkov podujatia. Po slávnostnom obede nasledovalo slávnostné vyhlásenie víťazov súťaže  a odovzdávanie cien. Obe triedy za úspešné umiestnenie v súťaži získali jednodňový výlet. Po vyhlásení výsledkov sme sa prešli okolo Vrbického plesa a pripomenuli zásady správania sa v národnom parku.