Víťazné logo

Víťazné logo projektu EXON- Bádatelia prírody

Na októbrovom stretnutí riaditeľov, koordinátorov a finančných manažérov škôl sa títo predstavitelia škôl dohodli, že trojročné partnerstvo škôl potrebuje logo, ktoré ho bude reprezentovať. Na školách bola vyhlásená výtvarná  súťaž pre žiakov a poroty vybrali  semifinalistov z radov žiakov. Neskôr sa hlasovalo pomocou vrchnákov z plastových fliaš. Žiaci,  rodičia a  hostia školy  vybrali jedného finalistu, ktorý postúpil do medzinárodného  hlasovania. Za našu školu to bol výtvarný návrh žiaka 8.A Šimona Bakajsu. Každý výtvarný návrh musel mať tvar štvorlístka, v ktorom boli znázornené symboly jednotlivých krajín: Portugalsko- čerešne, Česká republika- hory, Poľsko- vševidiace oko a Slovensko- dubový list. Nie sú to symboly štátov, ale predstavujú charakteristiku regiónu, v ktorom sa partnerská škola nachádza. Po doručení víťazných návrhov sme spustili elektronické hlasovanie. Po sčítaní hlasov sa celkovým víťazom stal ŠIMON BAKAJSA (8.A) a jeho výtvarný návrh sa do roku 2020 stáva oficiálnym logom projektu EXON- Bádatelia prírody. Šimonovi srdečne blahoželáme a želáme  mu do budúcnosti veľa elánu, nápadov , pevnú ruku a dobré oko.