Environmentálna konferencia EXON Bádatelia prírody

Konferencia

Dňa 21.augusta 2020 sa v priestoroch Regionálnej izby Základnej školy s materskou školou v Rakovci nad Ondavou uskutočnila Environmentálna konferencia EXON Bádatelia prírody. Konferencie sa zúčastnili zástupcovia MPC Prešov, Zemplínskeho múzea v Michalovciach, Hvezdárne v Michalovciach, Zemplínskej knižnice v Michalovciach, Štátnej ochrany prírody SR, riaditelia a učitelia zo škôl patriacich pod Školský úrad Trhovište, pedagógovia z gymnázií v Michalovciach, predstavitelia Poľovníckeho združenia Ondava, starosta obce Rakovec nad Ondavou, zástupcovia partnerských škôl. V prvej časti konferencie boli predstavené aktivity, vzdelávacie programy a podujatia zamerané  na environmentálnu výchovu organizované MPC Prešov, Zemplínskym múzeom v Michalovciach, Štátnou ochranou prírody SR. Druhá časť konferencie patrila aktivitám a výstupom projektu EXON Bádatelia prírody. Predstavili sme Červenú knihu, kvarteto, pexeso, Clil metodiky, pracovné listy a omaľovánky.