O projekte 2017/ 2018 O projekte 2016/2017 Aktivity

TAJNÝ ŽIVOT MESTA

O projekte 2016/2017

Vďaka projektu Tajný život mesta môžeme spoznať rozmanitosť rastlín, ktoré nám rastú pod oknami a doteraz sme si ich krásu a jedinečnosť možno ani nevšimli.Tento projekt umožní spolu stovke školám na Slovensku aj v Čechách objavovať rozmanitosť rastlinnej ríše a prebudiť záujem detí o okolie svojho mesta či obce. Na Slovensku projekt koordinuje Živica.

Môžeme sa stať bádateľmi !
Mobilná aplikácia Pl@ntNet nám s tým pomôže a vtiahne nás do farebného a voňavého sveta divo rastúcich druhov rastlín. Tento inovatívny spôsob poznávania rastlín nás bude nielen baviť, ale vytiahne nás von - na miesta, kde môžeme bádať a objavovať niečo nové a hodnotné...

Spolu objavíme zaujímavé lokality a rastlinné druhy v našom okolí ,ktoré môžeme prezentovať iným . Navyše vzdelávanie na našej školy bude bádateľsky orientované,čím budú hodiny biológie, prírodovedy, prvouky alebo aj environmentálnej výchovy oveľa zaujímavejšie a zábavnejšie.