Stretnutie v Česku 3. deň

Krátkodobá výmena skupín žiakov Česká republika C6

Tretí deň nášho pobytu sme strávili v partnerskej škole. Deň sme začali dopravnou výchovou. Pod vedením pani Vašičkovej z autoškoly a dvoch policajtov sme sa oboznámili s pravidlami cestnej premávky, zopakovali si význam dopravných značiek. Nasledovala „Jazda zručnosti“ na bicykloch. Za odvahu a šikovnosť sme boli odmenení diplomami. Po krátkej prestávke nasledovali tvorivé dielne. Našou úlohou bolo nakresliť dopravný prostriedok budúcnosti s minimálnou záťažou na životné prostredie. Popoludnie pokračovalo súťažami v konverzácii v anglickom jazyku. Naše telesné schránky sme prevetrali v školskej telocvični. Loptové hry a aerobik nám dali poriadne zabrať. Odmenou za športové aktivity bola veľká jednotka na diplome každého z nás. Nasledovala prezentácia práce škôl na tému Doprava. Každá krajina predstavila svoju víziu dopravných prostriedkov a ich vplyvu na životné prostredie. Záver dňa sme strávili v bazéne.