MATERSKÁ ŠKOLA

Materská škola

Začiatky MŠ sa začali písať od roku 1957. Kronika MŠ sa píše od 2. januára 1976, vtedy bola otvorená nová dvojtriedna MŠ. Už vtedy bolo do MŠ zapísaných 60 detí.

V šk. roku 1999/2000 začal pokles detí  prichádzajúcich do MŠ. Od roku 2001/2002 je v prevádzke už iba jednotriedna MŠ.
 V súčasnosti výchovu detí v škôlke zabezpečujú učiteľka PaedDr.Tatiana Žolnová a
zástupkyňa riaditeľa školy pre MŠ Bc.Kovaľová Marta

V školskom roku 2003/2004 bola zlúčená MŠ so ZŠ a bol vytvorený jeden subjekt pod spoločným názvom.

Naša materská škola sa náchádza v blízkosti budov základnej školy. Je obklopená tichým prírodným prostredím s krásnym lesným parkom v ktorom rastú vzácne dreviny starých dubov ale aj platana východného. Spoločnosť nám robia rôzne druhy vtákov- ďatle, sovy, sýkorky, drozdy ale aj naše kamarátky veveričky , ktoré sa preto dostali aj do loga našej školy.

Materská škola je jednotriedna . Navštevujú ju deti z obce v ktorej sa Mš nachádza. V budove sú deťom k dispozícii šatne, umyvárka, WC, spálňa a samotná trieda. Priestory triedy sú vybavené hracími kútikmi, detskou kuchynkou, jedálenským kútom, množtvom hračiek pre dievčatá aj chlapcov, stavebicami a skladačkami, ale aj učebnými pomôckami ktoré napomáhajú svojím využitím pri výchovno- vzdelávacom procese.

Pobyt deťom v škôlke spríjemňuje aj nové vybavenie Mš:  lehátka, nábytok, plastové okná a dvere, ale aj vynovená terasa na ktorú je prístup priamo z triedy.Na školskom dvore sú hojdačky preliezky, besiedka  aj veľké pieskovisko, ktoré sú pri pobyte plne využité.

"Keď sa nám dieťa zasmeje,

je to to najúžasnejšie,

čo sa nám môže prihodiť."

SIGMUND FREUD (1856- 1939)