Školská knižnica

Uskutočnené aktivity

ROZPRÁVKOVÉ DUÁ

Marec mesiac knihy ukončili naši žiaci 1. stupňa celodennými aktivitami v školskej knižnici. Každá trieda mala stanovený dátum, kedy aktivity zrealizuje.   Prváci boli v knižnici 29.3., zavŕšením celodenných aktivít bolo spoločné vyfarbovanie posteru s rozprávkovými postavami Máša a medveď. Druháci vyfarbili rozprávkové duo Tom a Jerry 30.3., tretiaci 31.3. vymaľovali známu dvojicu Lolek a Bolek, štvrtáci 26.3. vymaľovali najznámejší pár, ktorý poznajú malí aj veľkí, Pat a Mat. Každá trieda si pripravila rozprávkové dvojice formou masiek, masky sa predstavili a ostatní v knižnici hádali, ktorá rozprávková dvojica to je. V knižnici sa počas štyroch dní čítalo, hralo a kreslilo. Zábavné a hravé čítanie v školskej knižnici bolo pre všetkých žiakov veľmi zaujímavé.

,,Knihy sú ako dvere. Otvoríte ich a vstúpite do iného sveta.“

Našim mladším žiakom sa opäť podarilo otvoriť nielen dvere na školskej knižnici, ale aj pomyselné dvere rozprávkových kníh a vstúpiť do iného, nevšedného sveta plného rôznych príbehov, v ktorých víťazí dobro, láska a spravodlivosť.

Otvárajme knihy vždy a často, aby sme mali otvorený čarovný svet čo najdlhšie.

O. Naščáková, vedúca šk. knižnice

Z rozprávky do rozprávky.

December bol pre žiakov 1.stupňa plný prekvapení. V priestoroch školskej knižnice čakal každú triedu rozprávkový deň plný dobrodružstiev a aktivít, ktoré si pre žiakov pripravili vedúca školskej knižnice, ped. asistenti aj triedni učitelia so zameraním na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Žiaci 1.A strávili deň s Pipi Dlhou Pančuchou, druháci priplávali nebojácne k Ostrovu kapitána Hašašara, tretiaci a štvrtáci čítali, súťažili a čarovali s Harry Potterom. Zaujímavé momenty zachytené na videách a fotografiách si môžu pozrieť všetci milovníci čítania a školskej knižnice. Citát ,,Lepšie poznať jednu knihu dôkladne, ako stovku povrchne.'' naplnili naši žiaci na 100%.

2A_Dobrodruzstva_kapitana_Hasasara.mp4

3A_Harry_Potter_PC.mp4

4.A_Harry_Potter_PC.mp4

STARÝ OTEC – STARÁ MAMA a naše spoločné čítanie

Dňa 25.10.2019 sa v školskej knižnici zorganizovalo podujatie pod názvom STARÝ OTEC – STARÁ MAMA a naše spoločné čítanie. Žiačky piateho ročníka si na úvod nachystali divadielko. K čítaniu úryvkov z rôznych kníh sa pridala aj žiačka siedmeho ročníka. Zaujímavú rozprávku nám prečítala aj jedna z prítomných babičiek. Aby to nebolo iba „nezáživné“ čítanie, spríjemnili sme ho básňou, piesňou či hrou na hudobnom nástroji. V komornej a priateľskej atmosfére všetkých prítomných čakalo malé občerstvenie,  starkých malý darček a žiakov rozprávanie o tom, ako sa chodilo do školy kedysi.

Z piatku 26. októbra na sobotu 27. októbra mali žiaci 6., 7. a 8. ročníka možnosť osláviť Halloweensku noc v knižnici. Táto noc sa niesla v duchu knihy Harry Potter a tajomná komnata. Začali sme osemsmerovkami a labyrintom pre sovu Hedvigu, ktorá šťastne priniesla list Harrymu na Rokfort. Prečítali sme si úryvok z knihy, v ktorom duch Takmerbezhlavého Nicka oslavoval svoje úmrtiny, ktorý sa však nikdy nedostal do filmovej podoby. Keďže Halloween by nemal svoje čaro bez srašidelných hláv Jacka-o- Lanterna, tak sme si samozrejme aj my vyrezali tekvice, ktoré nám priniesla pani učiteľka Hrešková a žiaci. Spánok nás v noci trocha obchádzal, ale stihli sme si trošku aj oddýchnuť a pripraviť sa na prázdniny. Ďakujeme aj pani učiteľke Radykovej, ktorá sa postarala o naše hladné brušká.

Rozprávkové popoludnie v knižnici s I.oddielom ŠKD

Rozprávkové popoludnie ŠKD