ZŠ a MŠ Bysřice 848 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kończycach Wielkich Agrupamento Escolas de Resende

Partnerské školy

Agrupamento Escolas de Resende

PORTUGALSKO

Charakteristika školy:

Sme základná škola s  počtom študentov 230 vo veku 10-14 rokov  a 22 učiteľmi.
Resende sa nachádza v údolí rieky Douro, ktorý je v podstate vidiecky región. Väčšina ľudí preto pracuje a žije poľnohospodárstvom. Rodičia našich študentov majú nízku vzdelanostnú úroveň, rovnako aj nízku ekonomickú úroveň. Sú tu však výborné podmienky splavnosti vďaka rieky Douro ,ktorá je zapísaná ako svetové kultúrne dedičstvo UNESCO a má mnoho rôznych druhov živočíchov a rastlín. Niektoré z nich boli vzaté portugalcami do iných krajín. Sme tiež v blízkosti  veľmi dôležitého mesta Porto. Škola má výborné podmienky na výučbu environmentálnej výchovy. Kraj a oblasť ,v ktorej žijeme podporuje záujem turistov a takisto aj domáci sa ňou hrdo pýšia.